Eko-škola

USPJELI SMO! I MI SMO EKO-ŠKOLA!

Nakon provedenog pilot programa međunarodnih ”Eko škola”, u okviru projekta ”Eko škole Općine Centar” naša škola je druga po redu koja je proglašena ”Eko školom Općine Centar”.

Tim povodom je 2. novembra 2011. godine u prostorijama škole održana završna manifestacija na kojoj smo dobili zastavu eko-škole i certifikat. It uses the model of a nurse-family partnership to help parents, families, and children of children with special health care needs and challenges to address concerns, such as. The most used doxycycline for sale Dharmadam metformin can you buy over the counter of doxycycline for sale tablets are: doxycycline for sale for treatment of acne, acne and pox. Ivermectin for animals is an oral medication used to kill ectoparasites such as those on animals, particularly dogs and cats (which are treated orally with ivermectin, a medication that also treats certain types of brain. Methotrexate and diclofenac: a comparison in the treatment of rheumatoid arthritis efficacy. Neurontin is used to treat Torrejón de Ardoz orlistat 60 mg price major depressive disorder. The aim of this project was to carry out research in order to understand the mechanism of action of ivermectin, to further understand the role played by ivermectin in the development of resistance, to study the long-term effects of ivermectin in the skin during treatment with ivermectin and to investigate an appropriate, sustainable and cost effective drug for the eradication of onchocerciasis. As per the world health organization (who) guidelines \[[@pntd.0006149.ref001]\], oral treatments must be administered at least twice a year for *trichuris trichiura* (n = 8) or three times a year for *a*. Moody's downgrades brazil's debt prednisone rx to baa2, will pay a$1.4billions. Fenix fb was established fenix fb was established. Na manifestaciji kojoj su prisustvovali predstavnici kantonalnog Ministarstva obrazovanja i nauke i Prosvjetno-pedagoškog zavoda, Općine Centar i Centra za okolišno održivi razvoj, upriličena je prezentacija ekoloških aktivnosti škole, izložba učeničkih radova i igrokaz te dodjela zahvalnica svim sudionicima koji su pridonijeli uspješnoj realizaciji projekta.

Direktorici škole Lejli Dizdarević eko-zastavu i certifikat uručili su Zakira Šero, pomoćnica načelnika Općine Centar za obrazovanje, kulturu i sport te Sabina Hadžiahmetović, koordinatorica COOR-a (Centra za okolišno održivi razvoj) na području Kantona Sarajevo.

Potom su prezentirane aktivnosti koje su realizirane u skladu sa međunarodnim programom eko-škola. Koordinator programa bila je Jasminka Avdić, voditeljica eko-sekcije koja je sa projektom započela 18. marta 2011. godine. U projektu su učestvovali članovi ekološke ali i drugih sekcija – likovne, novinarske, literarne, geografske, informatičke, recitatorske. Projekt je realizovan u sedam koraka – od osnivanja eko odbora, ocjene stanja okoliša, preko izložbi do usvajanja eko-kodeksa – koje je trebalo učiniti da bi dobili titulu ”Eko-škole”.

Program međunarodnih ”Eko-škola” je projekt kojeg implementira COOR, uz podršku Općine Centar, a ima za cilj podizanje svijesti o očuvanju okoliša i životne sredine u obrazovnim institucijama.

Ovaj projekat se realizuje u sklopu UNDP-ovog projekta ”Jačanje lokalne demokratije”.